Showing posts with label Návod. Show all posts
Showing posts with label Návod. Show all posts

Sunday, 19 January 2014

Návod - dva gify v jednom

Je to asi 10 měsíců, co jsem tady ze svého starého blogu dávala návod na to, jak vytvořit GIF. A protože jsem na tom blogu měla návody dva, napadlo mě, že sem dám i ten druhý. Taky proč ne. Nějaký zajímavý článek se mi sem hodí, návod je myslím si užitečný a stejně asi nikdo, kdo sem chodí, můj starý blog nezná. Vím jen o jedné výjimce. Takže to stejně bude pro většinu novinka :D
Jde o to, jak spojit dva, či více gifů do jednoho. Kdysi mi trvalo dlouho, než jsem na to přišla, ale nakonec se mi to povedlo a návod jsem udělala pro takové další neznalce jako jsem já. Tak snad se někomu z vás bude někdy hodit :)

Můžeme začít :)

Jsem tady s druhým slíbeným návodem. Rozhodla jsem se udělat návod na to, jak spojit dva gify dohromady, aby z toho vzniklo něco jako je TOTO (i když tady jsou dokonce tři, ale it doesn't matter :D). Možná si někteří říkají, co je na tom tak těžkého a proč na to dělám návod, ale vždycky se najde někdo kdo to neví a nějakou radu ocení. I mi trvalo docela dlouho než jsem na to přišla. Takže můžeme začít.

BTW pokud ještě neumíte ani obyčejný gif tak doporučuju přečíst si můj první tutorial, protože tento na něj dá se říct navazuje - GIF tutorial 1

začneme s dvěma hotovými gify. Jsou hotové, ale v Photoshopu stále otevřené, abychom s nimi mohli pracovat. Jsou NEUPRAVENÉ! Toto je docela důležitá poznámka. Gify budeme upravovat až poté co se spojí dohromady. Já začínám s těmito dvěmi (vybrala jsem Pippina opět z Pána prstenů, můj nejmilejší hobit ♥)

A taky jsem zapomněla na další důležitou věc, vlastně tu nejdůležitější protože bez ní by jste udělali leda prd :D OBA GIFY MUSÍ MÍT STEJNÝ POČET SNÍMKŮ!! A taky by měly mít stejné rozměry.






Wednesday, 6 March 2013

Jak vytvořit GIF

Napadlo mě udělat udělat nějaký grafický článek a v tom jsem si vzpomněla, že jsem pár takových měla na svém starém blogu. A protože můj starý blog tady skoro nikdo nezná, využiju toho a zkopíruju sama sebe :D protože je to podle mě něco, co se stále bude někomu hodit. Jde o to, jak vyrobit svůj vlastní gif :)

A teď už začnu samotným článkem:


Já znám dva způsoby jak gif vyrobit. Určitě jich existuje víc, ale mi tyto dva stačí, proto po žádných dalších nepátrám.
Tady ale popíšu jen jeden. Je sice trochu komplikovanější, hlavně když děláte gif poprvé, ale můžete mi věřit, že vám to za chvilku půjde samo hezky od ruky a budete s ním určitě spokojení ;D
Používám Photoshop CS4, předtím jsem měla CS3 takže v tom by to mělo jít taky.
Jaké programy budete potřebovat: Adobe Photoshop, Windows live movie maker (nebo jestli používáte i jiný program na stříhání videa, použite klidně ten svůj), KMPlayer

Tak začneme: ↓↓↓